• Telefon : 0533 701 83 19

Hakkımızda

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

 

Truecell markasının tarihini anlatmadan evvel, bizim bir marka olmamıza yakından sebep olan PRP’nin tarihini anlatmakla başlayalım.

PRP Tarihi

Yaklaşık 20 yıldan beri, insandan alınan kanın belirli bir işlem süresinden geçirildikten sonra, ihtiyaç olan bölgeye enjekte işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin adı ilk başlarda tam olarak konulmasa da zaman içerisinde PRP adını almıştır. Çünkü PRP (Platelet rich plasma), insana  enjekte edilen kanın içerisinde, fayda sağlayan hücre olarak bilinen trombosit hücresinin adından oluşmaktadır. Platelet rich plasma (trombosit açısından zengin plazma) yoğun trombosit içeren sıvı demektir. PRP’nin ilk uygulama yapılmaya başladığı tarihte, 1cc PRP’nin içerisinde 5.000 ile 10.000 arasında trombosit elde edilirken günümüzde bu rakamlar, en alt seviyede Trombosit hücresi elde edilen PRP kitinde bile 100.000’in üzerindedir. TrueCell CGF kitinde, 1cc kandan minimum 600.000 ile 1.500.000 trombosit elde edilir ki bu rakam, şu anda dünyada üzerine çıkılamamış bir başarıdır.

TrueCell Tarihi

TrueCell markası olarak sektöre giriş yapmadan önce, Türkiyedeki PRP pazarının %100’ü ithal edilen yurtdışı PRP markalarının elindeydi ve fiyatlar 200 ile 600 Euro arasında değişmekteydi.

Şu anda hala şirketimizin yönetiminde olan, biyolog arkadaşlarımızın uzun süren Ürün-Fayda çalışması, Muhasebe departmanımızın Ürün-Fiyat çalışması ile Türkiyenin %100 yerli ilk PRP’sini 2009 yılında üretmeye ve yetki belgelerini almaya başladık.

Yerli üretim PRP'miz çok kısa zamanda Türkiyede ki pazar payının %30 una hakim olmuştu bile. Ancak henüz PRP kullanımı Avrupanın çok çok gerisindeydi. Çünkü henüz doktorlarımız PRP’nin    Ürün-Fayda doğrusunu bilmemekte ve kullanmaktan tedirgin olmaktaydı.

Doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın PRP hakkında ki bilgilerini genişletmek ve PRP’nin insan vücuduna sağladığı faydayı anlatabilmek için yapılması gereken konferansları TrueCell firmasından başka üstlenecek hiçbir firma yoktu. Ve %100 yerli markamız için bunu yapmaktan çekinmemiz doğru olmaz düşüncesi ile 10dan fazla yaptığımız konferansla hocalarımızın ve sağlık personellerimizin PRP’ye bakış açısını değiştirmeyi başardık.

2009 yılından bu yana sektöre yapmış olduğumuz katkı ve sektörde ki pazar payımız hafife alınamazken, TrueCell markası adı altında, çok yakında çıkacak olan yeni ürünlerimizle pazarda yerimizi alacağız.

 

 

 

 

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı