• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP’nin Beyin Cerrahi kısmında kullanımı Avrupada oldukça yaygın olmakla beraber, ülkemizde maalesef Beyin Cerrahi alanında hakettiği yeri bulamamıştır. Fakat bu durum, kendisini ilime ve geliştirmeye adamış hekimlerimizin yurtdışında yapılan yayınları okuyup Ülkemizde PRP kullanımını hastalarına tavsiye etmesine engel olmamıştır.

PRP Beyin Cerrahi Alanında Nerelerde Kullanılır?

Yine klasik bir cümle olacak ama, PRP Beyin Cerrahi alanında neredeyse bütün operasyonlarda kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Hemen hemen bütün dejeneratif omurga hastalıklarında PRP’nin başarısı asla göz ardı edilemez. Ülkemizde yaşını 40’ın üzerine taşımış birçok bireyde, başta FASET EKLEM AĞRILARI olmak üzere, DİSK PROBLEMLERİ ve FITIK oldukça yaygındır. Türkiye de gerçekleşen, Beyin cerrahi alanındaki %90 - %95 ameliyat yukarıda belirttiğimiz 3 hastalıktan dolayı yapılmaktadır.

PRP yapısı itibarı ile hasarlı bölgeyi onarma özelliğine olan bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı ve yukarıda bahsettiğimiz hastalıkların hepsi, belirli bir bölgenin fiziksel darbe yada yaşa bağlı hasara uğramasından dolayı olduğunu göz önünde bulundurursak, bu hastalıklara PRP tedavisi uygulanması neredeyse elzem ve şarttır.

Dünyanın birçok yerinde PRP’nin bu saydığımız hastalıklara fayda sağlayıp sağlamadığını test etmek amacıyla yapılmış yüzlerce yayın bulunmaktadır ve başarı oranı neredeyse %100’dür.

Özellikle faset eklem ağrılarında hastaların duyduğu acıyı kısa zaman içerisinde oldukça aza indirmesi yapılan yayınlarca kanıtlanmıştır. Bel fıtığı ve disk problemlerinde ise ameliyat bittikten sonra, bölgeye PRP yapılması hem iyileşme sürecini hızlandırmakta hemde o bölgeye konulan yabancı maddelerin vücutla hızlı bir şekilde kaynaşmasını sağlamaktadır.

Fıtık ameliyatları ve disk problemi ameliyatlarında lateral (tek taraflı) atılan platinlerden dolayı, diğer tarafa büyük bir yük binmekte ve belirli bir zaman sonra platin olmayan tarafta hasarlar başlamaktadır. PRP’nin bu tür ameliyatlarda, hem platin atılan tarafa, hem de platin atılmayıp vücudun ağırlığını taşıyacak olan tarafa uygulama yapılması, platin olmayan tarafın güçlenmesini sağlar ve taşıyacağı ağırlıkta hasar oluşma ihtimalini azaltır.

PUBMED de Faset Eklem Ağrıları, Disk Problemleri ve Fıtık hakkında var olan araştırma yayınlarından bazılarını sizler için sitemize ekledik. Sitemize eklediğimiz yayınlarımızı Ana sayfada bulunan Haber ve Duyurular bölümünden yada BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı