• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

 

PRP (Platelet Rich Plasma) nedir?

PRP halk dilinde kök hücre olarak bilinen, insanın kendi kanının belirli işlemlerden geçirdikten sonra açığa çıkan yoğun trombosit hücrelerine verilen isimdir.

 

CGF (Consantre Growht Factor) nedir?

Patenti Truecell markasının içine gömülmüş olan bu buluş, PRP kategorisinde bir üründür, yalnız faydası en az %400 daha fazladır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, PRP kanın içerisinde ki trombosit hücrelerinin ayrıştırılması ve yoğunlaştırılması işlevidir. Peki bu kadar bahsi geçen Trombosit hücreleri mi sağlar iyileştirmeyi, gençleştirmeyi veya sıklaştırmayı? Hayır!

Trombosit hücrelerinin içerisinde yer alan Growht Faktörlerdir iyileştirmeyi sağlayan. İnsan vücuduna enjekte edilen Trombosit hücreleri, vücut içerisinde kalsiyumla çarpıştığı anda yırtılır ve içerisinde ki Growht Faktörler, Enjekte edilen bölgedeki hasarlı dokuları onarır. Fakat maalesef ki bütün Trombosit hücreleri Kalsiyumla karşılaşma şansı bulamazlar. Aslında CGF’yi de PRP den ayıran özellik budur. Truecell PRP kitinin içerisinde çift tüp bulunmaktadır.

   - Birinci tüpte diğer tüm prp firmaları gibi PRP elde etmekteyiz.

   - Sonra burada oluşturduğumuz PRP’ yi 2. Tüpe aktarıp tekrar yoğunlaştırma sağladığımızda, insan vücudunda açığa çıkmaya çalışan Growht faktörlerin minimum %97’sini Trombosit zarından kurtarmış ve vücuda enjekte edilecek yoğunluğa getirmiş oluruz.

İnsan vucuduna enjekte edilen trombosit hücrelerinin %15-25'i Growht Factörleri dışarı atabilirken, Yeni Nesil Prp'de (CGF) bu oran %97'dir.

 

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı