• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

Cildin yenilenmesine ve kısa zaman içerisinde güzelleşmesine yardımcı olan PRP, son dönemde çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Uzman ve donanımlı doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi halinde sağlık açısından herhangi bir sorun yaşanmaz. Truecell olarak ise PRP kiti söz konusu olduğunda müşterilerimize her zaman profesyonel ve birinci sınıf hizmet verilmesine özen gösteriyoruz.


PRP Nedir?


PRP kiti ya da kullanılan tedavi yönteminde kişinin kendisinden alınan kan, tekrar vücudunun sorunlu bölgesine enjekte edilir. Zengin kan hücreleri veya trombositler, problemli bölgeye şırınga ile aktarıldığında, kısa zaman içerisinde hücresel iyileşme sağlar.

 • Kırışıklıklar, ince çizgiler, ciltte oluşan lekeler ya da benzer problemler zaman içerisinde bölgesel olarak trombosit oranının azalması nedeniyle ortaya çıkar.
 • Yapılan PRP ile birlikte sorunlu alandaki kan hücrelerinin arttırılması ve böylelikle kalıcı iyileşme sağlanması amaçlanır.
 • Kişiden ya da hastadan alınan kan, santrifüj cihazında özel olarak ayrıştırılır. Daha sonrasında ise trombosit oranı yükseltilen kan vücuda tekrar geri verilir.


PRP Tarihi Eski Mi?


Son dönemde popüler hale gelen PRP, yaklaşık olarak 20 yıldır çalışmaların devam ettiği bir tedavi yöntemidir. Kanın belirli bir işlemden geçirildikten sonra hasarlı bölgeye yeniden geri verilmesi olarak bilinir ve ilk kez 2000’li yıllarda ortaya çıkmıştır.

 • Platelet Rich Plasma olarak da bilinen PRP sayesinde akne izi, saç dökülmesi, yara izi gibi problemlerinizden kurtulabilirsiniz.
 • PRP kiti ekiplerimiz ve alanında uzman çalışanlarımız tarafından özel olarak hazırlanır.
 • Firmamız, Türkiye pazarına dahil olduktan sonra belirtilen konuda yapılan çalışmalar ve beklentilerde artmaya başlamıştır.
 • Biyolog ekip arkadaşlarımız ile birlikte hastadan alınan kan büyük bir titizlikle ayrıştırılır.

 

PRP Neden Tercih Edilir?

 


PRP kiti kendini daha iyi hissetmek isteyen ve cilt problemlerinden kurtulmayı amaçlayan hastalar tarafından tercih edilir. Yine aynı şekilde uzun süredir saç dökülme problemi yaşayanlarda da sıklıkla kullanılır. Yerli üretim PRP konusunda uzmanlaşan Truecell markamız, zaman içerisinde Türkiye piyasasının %30’unu kaplamayı başarmıştır.

 • Sağlık açısından da herhangi bir zararı olmaması nedeniyle son dönemde çok fazla talep görmeye başlamış durumdadır.
 • Alanında uzman doktorlarımız ile görüşerek detaylar ve uygulama aşamaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • PRP yaptırmak istediğiniz bölge detaylı olarak muayene edilir ve daha sonrasında kan hücresi enjekte edilerek iyileşmesi planlanır.
 • Gözeneklerin açılmasına ve kan akışının hızlanmasına yardımcı olan uygulama, kanser hastalarına ya da hamilelere uygulanamaz.


PRP Tedavisi Hangi Sağlık Problemlerinde Kullanılır?


Saç dökülmesi ve akne tedavi, PRP söz konusu olduğunda en çok tercih edilen rahatsızlıklardan bazılarıdır. Bel ağrıları, cilt ve yara tedavisinde de sıklıkla kullanılmaya başlamış durumdadır. Kan akışının ya da trombosit oranının azaldığı bölgelerin harekete geçirilmesi adına doğru bir seçim olacaktır.
PRP kiti kullanmaya başladığınız andan itibaren, en kısa sürede sonuç almanız mümkündür.

 • Bu aşamada tedavinin düzenli devam etmesine ve profesyonel bir doktor tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.
 • Gerekli kontroller ve detaylı muayene sonrasında hastanın ihtiyacına göre belirli bir problem hazırlanır.
 • Herhangi bir yan etkisi ya da alerji riski de olmadığından dolayı kullanılmaya başlayan tedavi seçeneklerinden biridir.

 

PRP Saç Çıkarma Noktasında Etkili Mi?

 

Saçları seyrek olan ve uzun süredir belirtilen sorunlara uğraşanlar açısından PRP kiti her zaman doğru bir çözüm önerisi olacaktır. Tedavi uygulanmaya başladığı andan itibaren 2. Seans sonrasında etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

 • Saç köklerinin azaldığı ve zayıfladığı bölgelerde zaman içerisinde dökülmeler meydana gelir.
 • Uzun süredir saç ekim merkezlerinde de kullanılan PRP sayesinde etkili sonuçlar alabilmek mümkündür.
 • Ekim öncesinde ya da sonrasında düzenli uygulanan seanslar sayesinde kıl kökleri de harekete geçirilir.
 • Kadınlarda da yine aynı şekilde Antrogenetik Alopesi rahatsızlığı olanlara uygulanır.
 • Hasarlı, kan akışının yavaşladığı dokuların hızlandırılması ve saçın daha çok çıkması amaçlanır.

Prp Kiti Avantajları Neler?


Truecell ekibimiz tarafından PRP kiti kullanmaya başlamanız halinde saç, leke, akne, cilt kırışıklıkları hangi konuda probleminiz varsa memnuniyetiniz artar. Güler yüzlü ve uzman ekibimiz merak ettiğiniz tüm sorularınızı yanıtlar. Nasıl bir uygulama yapılacağı konusunda detaylı fikir edinebilirsiniz.

 • PRP uygulamasında hastadan öncelikle yaklaşık olarak 10 ile 60 ml arasında kan alınır.
 • Daha sonrasında alınan tek kullanımlık kan, trombosit açısından zengin plazmalar kalacak şekilde ayrıştırılır.
 • Son olarak ise hastanın sorunlu bölgesine enjekte edilir ve doku içerisindeki iyileşmeler gözlenir.
 • Hasarlı dokuların tamirine yardımcı olması ve herhangi bir yan etkisi bulunmaması nedeniyle popülerliğini arttırmıştır.


PRP Kiti Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Uzman ve PRP konusunda deneyimli doktorlar tarafından uygulanması durumunda etkisini ilk seanstan itibaren belli etmeye başlar. 2 ya da 3 seans sonrasında ise ciltte ya da saç dokusunda hareketlenmelere neden olur. Bu sayede hemen sonuç almak ve motivasyonunuzu arttırmak mümkündür.

 • Bir ilaç olmadığı gibi PRP tedavisinde kullanılan farklı bir ürün yoktur.
 • Tamamen kişinin kendisinden alınan kalın tekrar vücuduna enjekte edilmesine dayalı bir yöntemdir.
 • Kortizon içermediği gibi vücutta şişlik ya da fazla kilo gibi problemlerde oluşturmaz.
 • İyileşmesi gereken hücrelerin hareketlenmesine ve onarmaya başlamasına yardımcı olan bir sistemdir.
 • PRP kiti sayesinde saç dökülme, akne izi ya da kırışıklık problemlerinden kurtulan hastaların sayısı fazladır.


PRP Tedavisi Sağlık Açısından Zararlı Mı?


Hayır, sağlık açısından zararlı olmadığı gibi herhangi bir yan etkisi de yoktur. Uygulandığı bölgede herhangi bir tahriş ya da irritasyona neden olmaz. Ancak yine de kan sulandırıcı hap kullanan hastaların böyle bir yöntem uygulatmamaları faydalı olacaktır. Kronik bir rahatsızlığınız varsa ve düzenli ilaç kullanıyorsanız eğer doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
Daha öncesinde kanser öyküsü olanların rahatsızlığını tetikleyebileceği için tercih edilmez. Yine aynı şekilde hamilelerin ya da emziren annelerinde vücut sağlığı açısından PRP’den uzak durmaları faydalı olacaktır. Belirtilen sağlık sorunlarına dikkat edilmesi halinde problem yaşanmaz.


PRP Pazarında Son Derece İddialı Ve Güvenilir!


PRP kiti hizmeti sunan Truecell olarak şirketimiz, belirtilen sektör içerisinde son derece iddialı olmasının yanı sıra aynı zamanda güvenilirdir. Müşterilerimizin ya da hastalarımızın tamamı süreç öncesinde detaylı olarak bilgilendirilir. Daha sonrasında ise işlem uygulanacak olan bölgedeki problemler tespit edilir. Acısız ve ağrısız bir yöntem olmasının yanı sıra alınan kanın ayrıştırılması aşamasında da özel cihazlar kullanılır.


Her Zaman Müşteri Memnuniyetin Önem Veren Personel!


Personellerimizin tamamı her zaman güler yüzlü olduğu gibi aynı zamanda müşteri memnuniyetine de önem verilir. Şikayetleriniz detaylı olarak dinlenir ve sonrasında en iyi şekilde çözüm bulunmasına özen gösterilir. PRP kiti uygulamasını yaptırmak isteyen hastaların beden sağlıklarının iyi olmasına dikkat edilir.
Geleneksel yöntemlere göre daha yenilikçi ve aynı zamanda iyileştirici olması nedeniyle PRP her zaman popülerliğini korur. Donanımlı doktorlarımızdan destek almanız durumunda yaşadığınız sorunlar en fazla 2 ya da 3 seans sonrasında tamamen ortadan kalkar.

PRP Nasıl Toplanır?


PRP bir ilaç tedavisi değildir. Kanın özel bir işlemle plazmasına ayrıştırması hücrelerin daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Bu uygulamada PRP kiti tıp alanında oldukça yaygın kullanılmaktadır. Yaraların iyileşmesinde, gençleşmede ve ortopedik hastalıklarda faydalı olan bir özelliğe sahiptir. Diş implantlarında da kullanılarak, yara iyileştirme hızını iki kat artırmakta ve saç dökülmesinde mükemmel bir tedavi sürecine dahil olmaktadır.

PRP uzun iğne kullanımıyla dik olarak 5 ml’lik tüpe takılmaktadır. 2 ml enjektör çekimiyle birlikte buffy coat katmanı üzerinden kan hücrelerine ulaşılarak, hücrelerin sağlıklı bir şekilde alınması tamamlanacaktır. Bu sırada iğne ucunun daireler çizerek profesyonel bir şekilde toplama işlemi yapmasını sağlamalıdır.


PRP Kiti Kullanımında Etkili Yöntemler


PRP Kiti kullanılan alanda hücre yenileme özelliğine sahip olduğu için son yüz yılın en iyi buluşlarından biridir. Ameliyatsız bir çözüm sunduğu için genellikle güzellik alanlarında ve ortopedik alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle lazer gibi işlemlerden sonra kullanılmakta olan kit, yüz, el ve kol aynı zamanda bacak içlerinde kullanılabilmektedir. Boyun ve dekolte bölgelerinde de oldukça fayda sağlayacak bir tedavi yöntemi olarak kırışıklıklar veya çöküntüler için ideal bir yöntemdir. Kişinin kısa sürede iyileşmesini ve ameliyat gibi hasarlara maruz kalmadan tedavi olmasını sağlar. Yoğun olarak saç dökülme tedavilerinde tercih edilen ve olumlu sonuç alınan bir kullanıma sahiptir.


PRP Kiti Cilt Gençleştirme Tedavisi


Sağlıklı hücrelerin kişinin kendi bedeninden başka bir bölgesine nakil edilmesi işlevini görmekte olan PRP kiti, yüz, boyun, dekolte, bacak ve kollarda uygulanabilen gelişmiş bir tıp yöntemidir. UV ışınlarına maruz kalmış olan cilt rahatsızlıklarında, kırışıklıklarda ve lekelerde de iyi sonuç alınan bir tedavi olmaktadır. Gençleştirme tedavisinde özel olarak kullanılan PRP, cildin kırışık bölgelerine ve sarkık kısımlarına enjekte edilmektedir. Buradaki hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir yöntem olarak ortalama 3 ile 4 seansta cilt güzelliğinin elde edilmesidir. Aynı zamanda cilde herhangi bir yabancı madde veya ilaç verilmeden sadece sağlıklı hücre tedavisi olarak büyüleyici bir tıbbi kullanıma sahiptir.


PRP Ağrı Tedavisi Sonuçları Nelerdir?


Ağrıların nedenlerine bağlı olarak PRP kiti, birçok rahatsızlığın geçmesini veya hafiflemesini sağlamaktadır. Vücudumuz belirli nedenlerden kaynaklı bazı noktalarda sağlıklı hücrelerin oluşmasını ya da o noktaya erişmesini engellemektedir. Bunun için dışarıdan bir müdahale edilmesi gerekmekte ve bu yöntem sayesinde süreç daha da hızlandırılmaktadır. PRP tedavisinde saç, cilt güzelliği aynı zamanda ortopedik alanda da tıbbi bir yöntem olarak kullanılması dönemin en faydalı icatlarından birinin tıp alanına kazandırılmasını sağlamıştır. Diz kireçlenmesi, kalça ve eklem kireçlenmelerinde kullanıldığı gibi topuk dikeni ve kuluç ağrılarında da fayda sağlamaktadır. Ön çapraz bağ yaralanmalarında, tenisçi dirseği rahatsızlıklarında da kullanılabilecek tıbbi bir yöntem olarak sağlıksız bir kullanımına henüz rastlanmamıştır.

 

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı