• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP Kiti Fiyatları


Saç dökülmelerinde ve cildin yenilenmesine kullanılmakta olan PRP tedavisi, sağlıklı hücrelerin yenilenmesi için zengin kan hücrelerinin alınmasıyla uygulanmaktadır. Bu aktarım sırasında kullanılan PRP kiti fiyatları farklılık göstermekte ve kullanım alanlarına göre değişmektedir. Tedavi yönteminin ve uygulanan bölgelerin yerlerine göre fiyatların farklılık göstermesi aynı zamanda kitteki özellikleri de kapsayabilmektedir.


PRP Kiti Modelleri Nelerdir?


PRP kiti fiyatları kullanım alanına göre değişirken aynı zamanda uygulanacak olan tıbbi cihaza göre de değişiklik gösterir. Tedavi sırasında hücrelerin ayrışması için PRP kiti tam steril bir halde kullanılmalı aynı zamanda A ve B tüp olarak iki farklı kit olarak kullanılmalıdır. Özel bir kullanım gerektiren kit, hastanın tedavisinden en iyi sonucu almak için uygun fiyata göre değil kaliteli kullanım alanına göre seçilmelidir. Bunun için profesyonel bir hizmet kapsamında hastaların en iyi tedavi yöntemlerini alabilecekleri kit özelliklerine önem verilir. Plazma ayrıştırma bakımından PRP seti her hasta için ve her seans için tek kullanımlık olarak alınmaktadır.


PRP Kiti Tedavi Fiyatları


Saç dökülmelerinin genetik ve strese dayalı olması fark etmeksizin hastanın saçlarının tedavi edilmesi için kullanılmakta olan PRP uygulamasında fiyat 500 ile 1000 TL arasında değişmekte ve tedavi süresine de bağlı olarak fiyat değişikliklerinin oluşmasına neden olmaktadır. Hastanın seans uzunluğuyla aynı zamanda cilt ve saç sağlığı için alacağı tedaviye göre belirlenmiş olan fiyatlar bulunmaktadır. PRP kiti fiyatları, kit, enjeksiyon ve uzmanın kendi alanına göre farklılık gösterirken, çok maliyetli bir işlem olmamakla birlikte genel olarak beklenenden daha iyi sonuçlar doğurmaktadır. PRP kiti tedavisinde hastanın ortalama ne kadar sürede tedaviye yanıt vereceği tahmin edilir bazen artı birkaç seans daha uygulanması gerekebilir. Buna göre tedavi fiyatlarında da değişiklikler olabilecektir.

 

 PRP Kiti Nasıl Kullanılmaktadır?


Platelet Rich Plasma cümlesinin kısaltması olan PRP tedavisi, 2000’li yılların başında keşif edilmiş bir hücre tedavisidir. Bunun için hastanın zengin kan hücrelerinin PRP kitine enjeksiyonla alınarak ayrıştırılması işlemi yapılır. Plazma ayrışmasından sonra faydalı hücreler saf bir şekilde alınarak hastanın cilt yenileme veya saç dökülme tedavisi için nakil edilmektedir. Burada amaç hastanın hücrelerinin aktif olarak çalışmadığı alanlara sağlıklı hücreler nakil ederek, bölgenin yenilenmesini ve canlanmasını sağlamaktır. PRP kiti fiyatları kullanılan kit modelliyle, uzmanların kullandığı tedavi seanslarına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda santrifüj aletine göre de kitin modeli değişeceği için uzmanlar hastalara kullanılan yöntemlerin neler olduğunu ilk görüşmede aktaracaktır.


PRP Kiti İçin Ne Kadar Kan Alınmaktadır?


Zengin plazmaların bulunduğu bölgelere göre genel olarak 10 ile 60 ml kan alımı sağlanır. PRP kiti burada alınan kanın aktarıldığı daha sonra da santrifüj cihazında uygulanan sistemle ayrıştırılmasını sağlar. Direkt olarak sağlıklı hücreler ayrışır ve saf bir şekilde hastaya enjekte edilebilir. Bu yöntem yaklaşık 20 yıldır kullanılmakta olan yöntemlerden biri olarak, tedavi süreci kısa ve uygulama sonuçları başarıyla ulaşmış yöntemlerdir. Yaraların iyileşmesi, saç dökülmelerinin tedavisi, cilt gençleştirme alanlarında da kullanılan sağlıklı bir yöntemdir.


PRP Tedavisinin Zararı Var Mıdır?


PRP tedavisinin henüz bir zararı görülmemiştir. PRP kiti fiyatları sadece kullanılan tıbbi malzeme ve uzmanın kendi insiyatifi doğrultusunda değişebilmektedir. Ancak fiyatlar belirli bir standartta sunulmakta, tedavi olacak hastanın güvenilir yerlerden tedavi olmasına önem verilmektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakta, doktorun uygulaması durumunda sağlıklı bir süreç izlenmektedir. Steril bir şekilde kullanılmalı, uzmanlar tarafından tedavi uygulanmalı aynı zamanda hastanın sürecinin sağlıklı bir şekilde kontrol edilerek ilerleme yapılmalıdır.

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı