• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP Kiti Ne İşe Yarar?


Prp kiti ne işe yarar; İnsan kanının izole edilmesiyle, sağlıklı kan hücrelerinin yoğunlaştırılması sağlanan PRP, Platelet Rich Plasma cümlesinin kısaltması olarak geçmektedir. Hücre büyümesini destekleyen proteinler içeren plazma, kanın yenileyici özelliğini kullanarak, yaraların iyileşmesinde ve saç dökülmelerinde etkin olarak kullanılmaya başlamıştır. Medikal alanda kullanılmakta olan PRP Kiti, PRP tedavisi ile hem cerrahi alanda hem de estetik alanında %98 oranında başarı elde edilmesini sağlayan materyaller arasında yer almaktadır.


PRP’nin İyileştirici Etkileri Nelerdir?


Plazma kanının pıhtılaşmasıyla elde edilen PRP kiti ne işe yarar; bu sorunun cevabını ilk bulan bilim insanlarından biri vücudun dokularının hızla iyileştiğini gözlemlemiştir. Hücrenin etkili bir ortama enjekte edilmesiyle birlikte, tedavi süreci hızlanır, yaralar iyileşir, saç dökülmeleri durdurularak yerine yenileri getirilebilir.
Ünlü sporcuların da çekinmeden kullandığı bir tedavi yöntemi olan PRP kiti, Tiger Woods gibi sporcuların sahada yaralanmalarının üstesinden gelmek için kullandıkları ilk tedavi yöntemlerinden biri de PRP olmuştur. Yaralı ya da hücre işlevselliği azalmış bölgelere enjekte edilen PRP sayesinde, sağlıklı hücrelerle iyileşme sağlandığı için bugün tıp alanında tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir.


PRP Kiti Hangi Alanlarda Kullanılır?


Bilim insanlarının ilk keşfettikleri zamanlarda, PRP kiti tendon yaralanmalarında etkili bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. İltihaplı ve ağrılı bölgelerin erken tedavisi için enjekte edilen PRP kiti, özellikle sporcuların eski sağlıklı günlerine beklenenden daha çabuk dönmelerinde etkili olmuştur. Daha sonra PRP kiti ne işe yarar; üzerine daha da yoğunlaşılarak özellikle Dermatologlar tarafından incelenmeye başlamıştır.

  • Saç dökülmelerinde
  • Tendon yaralanmalarında
  • Cerrahi operasyon sonrasında
  • Akut yaralanmalarda


Kullanılarak, PRP enjeksiyonu cilt yenilenmeleri için etkili ve hızlı bir çözüm alarak tıp dünyasında yerini almıştır.


PRP Enjeksiyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?


PRP kiti hazırlamak için kişinin kendi kan hücrelerinin izole edilmesiyle, protein yoğunluklu olan alanlar pıhtılaştırılarak sağlıklı kan hücreleri elde edilir. Bu genellikle hastanın ya da tedavi işlemi görecek kişinin kanından örnek alınarak gerçekleştirilecek ilk aşamadır. Kanınızda beklenen sağlıklı kan hücresi tespit edildiği zaman, tedavi edilecek bölgeye izole edilmiş hücrelerin enjekte edilmesi sağlanacaktır. Bu enjekte sırasında ultrason ile görüntülenme kullanılarak, PRP’nin en etkili olacağı bölgeler kullanılmaya özen gösterilecektir.


Saç tedavisinde kullanılacak olan PRP kiti, genellikle hastanın saç köklerine sağlıklı hücrelerin enjekte edilmesi üzerine yapılan bir tedavidir. Bu tedavi sırasında, lidokain solüsyonu uygulanarak, hastanın kafa derisinin uygun olabileceği ortam hazırlanır. Cilt yenilemelerde, saç dökülmelerinde ve yaralanmalarda kullanılmak üzere geliştirilmiş olan PRP kiti, kısa ve sağlıklı bir tedavi aşamasıdır.


PRP Kiti Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?


PRP kiti ne işe yarar; tamamen tedavi maksadıyla hazırlanmış olan PRP kiti, tedavi sürecinde ve sonrasında herhangi bir yan etkiye rastlanmamış uygulamalardan biridir. Günümüzde çoğunlukla saç dökülmeleri ve cilt yenilenmeleri için kullanılmakta olan PRP tedavisi, kişinin kendi vücudundan elde edilen sağlıklı hücrelerle yapılan işlemlerden biri olduğu için zararlı olması neredeyse imkansızdır.


Bazen tedavinin iyi sonuçlanmaması gibi durumlar yaşanabilmekte, bunun nedenleri hastanın tedavi sonrası sıcak suyla temas etmesi, enjekte edilen bölgeyi muhafaza etmemesi nedenlerine bağlı olabilmektedir. PRP kiti enjeksiyonu için uygulamanın yapılması sırasındaki ilerleyişin de etkileri, tedavinin iyi sonuçlanmamasına neden olabilmektedir.


PRP Kiti Tedavisi Kaç Seans Sürmektedir?


PRP Tedavisi genel olarak 2 ile 4 hafta sürmektedir. Ancak hastanın uygulayacağı işleme ve bölgeye göre tedavi seansları değişiklik gösterebilir. Cilt ve saç tedavileri için % 98 oranında etkili olan PRP kiti, kısa zamanda gençleşmenize etkili olacak yöntemler arasındadır.

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı