• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

Akne izi, saç dökülmesi, bel ağrısı ya da ortopedik problemler yaşıyorsanız eğer, PRP son derece doğru uygulamalardan biridir. Farklı merkezlerde ya da kliniklerde yaygınlaşmaya başlamasının üzerine popülerliği de artmaya başlamış durumdadır. Ülkemizde ise yerli üretim PRP tedavisi söz konusu olduğunda Truecell olarak müşterilerine her zaman profesyonel hizmetler sunmaya özen gösteriyoruz.


PRP Nedir Ve Nasıl Uygulanır?


Alanında deneyimli doktorlarımız tarafından hazırlanan PRP seti, hastanın problem yaşadığı bölgeye en az 3 seans boyunca uygulanır. Böylelikle kısa zaman içerisinde etkisini göstermeye başlar ve yavaşlayan hücrelerin yeniden hareket geçmesini de tetikler.

 • PRP, kişiden alınan kanın satrifüj kullanılarak zengin plazmalara ayrılmasının üzerine vücuda tekrar enjekte edilmesi anlamına gelir.
 • Sorunlu bölgenin kan hücrelerinin çoğalması ve böylelikle kısa zaman içerisinde kendisini yenilemesi amaçlanır.
 • Herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi tedavi başladığı andan itibaren alerjik reaksiyona da neden olmaz.


PRP Tedavisinde İlaç Kullanılıyor Mu?


PRP seti kullanan hastalara ekstra bir ilaç takviyesi yapılmaz. Belirtilen uygulama ya da tedavi yöntemi bir ilaç olmamak ile birlikte yalnızca kişinin kendi kan hücreleri kullanılarak gerçekleştirilen süreçtir. Zamanla saç köklerinde, ciltte ya da vücudun belirli bölgelerinde hücreler kendini yenileyemez hale geldiğinden dolayı bazı rahatsızlıklar ortaya çıkar.

 • PRP kullanılarak bu tür rahatsızlıkların azaltılması ve sorun yaşanan kısımdaki hücrelerin çoğaltılması amaçlanır.
 • Doğal bir tedavi seçeneği olmasının yanı sıra hızlı sonuç vermesi nedeniyle de deneyen hastaların sayısı oldukça fazladır.
 • Tedaviye başlamadan önce kişi detaylı olarak muayene edilir ve herhangi bir kronik rahatsızlığının olup olmadığı tespit edilir.


PRP Kimler İçin Uygun Değil?


Hamilelik sürecinde olan ya da emziren annelerin PRP yaptırmalarına izin verilmez. Bu nedenle PRP seti kullanmaya başlamadan önce doktorunuz ile görüşmeniz ve sağlık sorunlarınızı belirtmeniz yararlı olacaktır. Yine aynı şekilde kan sulandırıcı ilaç kullananlarda da tercih edilmemesi, aniden bir kanama sorununun ortaya çıkmaması adına önemlidir.

 • Yukarıda belirtilenlere ek olarak düzenli ilaç kullanan ya da daha öncesinde kanser rahatsızlığı olanlarında uygulatmasına izin verilmez.
 • Belirlenen tüm kurallara dikkat edilmesi durumunda sağlık açısından sorun oluşmaz.
 • Ağrısız ve acısız yöntemlerden bir tanesi olduğundan dolayı tedavi sırasında problem yaşanmaz.
 • Uzun süredir saç dökülme sorunu olan kadın ve erkeklere uygulandığında, kıl köklerini hareketlendirdiği belirtilmiştir.


PRP Tedavisinde Hızlı Sonuç Alınır Mı?


PRP seti düzenli olarak kullanıldığında ve seanslar aksatılmadığında en fazla 3.seans sonrasında sonuç alabilmek mümkündür. İşlemin 3-4 hafta arayla uygulanmasına izin verilir. Bu süreçte doktorun tavsiyelerine dikkat etmek ve belirtilen zaman dilimini asla geçirmemek faydalı olacaktır.

 • En hızlı ve kısa zamanda sonuç alınan işlemlerden bir tanesi PRP olarak karşımıza çıkar.
 • Ciltlerindeki kırışıklıklardan kurtulmak ve daha dikkat çekici bir görünüme sahip olmak isteyenler açısından doğru seçimdir.
 • Kırışıkların zamanla açılmasına, gözle görülür şekilde lekelerin gitmesine ve cildin parlamasına katkı sağlar.
 • Kan hücrelerini hızlandırdığından da cilt alt yapısında bir sorun varsa bile kendisini onarır ve iyileştirir.


PRP Seti Neden Talep Görüyor?


Acısız olması, hızlı sonuç vermesi ve tedavi sırasında ekstra bir ilaç kullanılmaması nedeniyle PRP seti talep görür hale gelmiştir. Bu aşamada bizde hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayfamızda yer alan iletişim ya da sizi arayalım sekmelerini kullanmanız halinde uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Süreç öncesindeki muayene aşamaları, tedavi yöntemleri ve sonrasında dikkat edilecek konusunda detaylı bilgi verilir. Telefon, e-posta ve adres seçenekleri ile birlikte bizimle kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. Böylelikle tedavi yönteminin nasıl süreçlerden geçtiğini anlamak daha da pratik hale gelir. Uzun süredir saç dökülmesi ya da kırışıklarınızdan şikayetçiyseniz eğer hemen doktorlarımız ile görüşmeniz faydalı olacaktır.


PRP Seti Acılı Mı?


Hayır, PRP kiti acılı olmadığı gibi herhangi bir ağrı etkisi de yoktur. Uygulandığı bölge belirli bir süre kızarır ve daha sonrasında hemen geçer. Kişiye kendi kanından alınan aktif hücre plazmaları enjekte edilerek vücudunun yenilenmesi amaçlanır.

 

 • PRP sektörünün hareketlenmesine yardımcı olan şirketimiz, yerli piyasaya dahil olduktan sonra belirtilen tedavi yönteminin fiyatlarını da düşürmüştür.
 • Böylelikle son derece ekonomik ve uygun ücretler üzerinden tedavi olmanız amaçlanır.
 • Hasta memnuniyeti ön planda tutulduğundan dolayı PRP uygulaması sırasında büyük bir titizlikle hareket edilir.
 • Acı ve ağrı hissetmediğiniz gibi görünümünüze önem vermeniz halinde, kısa zamanda motivasyonunuzu da arttırabilirsiniz.
 • Tamamen hijyenik ortamlarda tedavi tamamlandığından dolayı mikrop kapma riski de yoktur.


PRP Tedavisi Kök Hücreden Mi Yapılıyor?


Doğru bilinenin aksine PRP tedavisinde kullanılan kök hücre sayısı son derece azdır. Bu aşamada önemli olan hasarlı bölgedeki trombosit sayısını arttırmaktır. PRP seti kullanmaya başlamanız halinde sonuçları hemen görebilmeniz adına sizden alınan kan özel olarak büyük bir titizlikle ayrıştırılır.

 • İşlem sonrasında belirli bir süre kullanılan iğneye bağlı olarak morluklar oluşabilir ancak hemen geçer.
 • Günlük hayatınıza devam etmenize yardımcı olan bir tedavi yöntemi şeklinde karşımıza çıkar.
 • Ciltte sorun yaşanmaması adına ise düzenli olarak güneş kremi kullanımı, dikkat edilecek unsurlar arasındadır.
 • Radyofrekans, ışık tedavisi ya da mezoterapi ile birlikte kullanılmaya başlaması durumunda oluşturduğu etki daha da artar.

 


Truecell PRP Uygulaması


Firmamızda PRP seti hazırlanmadan önce uzman, donanımlı ve deneyimli doktorlardan destek alınmasına özen gösterilir. Uygulama ya da tedavi süreci hastanın şikayetlerine göre değişiklik gösterir. Tüm hastalar bilgilendirildiğinden dolayı süreç kusursuz bir şekilde ilerler. Ülkemizde yerli PRP söz konusu olduğunda öncü kuruluş olarak piyasa içerisindeki yerimiz belirlenmiştir.

 1. Herkese bu tedavi uygulanamadığından dolayı işlem öncesinde hastanın detaylı muayenesi yapılır.
 2. İşlemin uygulandığı gün içerisinde ise sıcak banyo yapılmamasına dikkat edilmelidir.
 3. Kuruluşumuzdan detaylı bilgi edinmek istemeniz halinde iletişim kanallarımız aktiftir.
 4. Uzun süredir bir türlü geçmeyen akne lekeleriniz varsa eğer cildin ve hücrenin yenilenmesi adına tedaviye başlamak yararlı olacaktır.

Bel Ağrıları İçin PRP Kullanımı


Belirtilenlere ek olarak PRP seti, bel ağrıları için de kullanılmaya başlamıştır. Faset eklem ağrıları, disk problemleri, fıtık söz konusu olduğunda hasarlı bölgenin onarılmasına zemin hazırlar. Beyin cerrahisi alanında gelişim gösteren doktorlarımız, iskelet ve omurilik ağrılarınızın giderilmesi adına çalışmalarını sürdürürler. Tedaviyi düzenli olarak tamamlamanız halinde %90 oranında iyileşme sağlamak mümkündür.


Cilt İçin PRP Tedavi Yöntemi


PRP seti sivilce ya da genetik faktörlerden dolayı cilt sorunları oranlar için de doğru bir seçimdir. Akne izlerinin kaldığı bölgelere uygulanır ve böylelikle hücrelerin iyileşmesi amaçlanır. Yine aynı şekilde kırışıklık, göz çevresi morluğu gibi sorunlarda da talep görür. Klasik ya da geleneksel yöntemlere göre son dönemde PRP hızlı sonuç vermesi nedeniyle tercih edilir hale gelmiştir. Bu aşamada uzman doktorlar ya da özel klinikler ile çalışmak kalıcı hasarların ortaya çıkmaması adına üzerinde durulması gereken faktörlerden biridir.

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı