• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP Seti Fiyatı 2020


Platelet Rich Plasma işlemi için kullanılan medikal malzemelerden biri olan PRP seti, hücrelerin ayrıştırılması ve plazmanın kandan izole edilmesine yarayan tıbbi prosedürün uygulanması için gereklidir. Kanın izole edilmesi, dokuya enjekte edilmesi için steril olarak hazırlanmış olan PRP Seti Fiyatı içeriklerin ve markanın değişikliğine göre listelenmiştir.


PRP Nedir?


PRP İngilizce adıyla Platelet Rich Plasma işleminin baş harflerinden alınarak, hücre yenileme tedavisi olarak tıbbi literatürde yerini almıştır. Saç ve cilt yenileme alanında kullanılmakta olan Prp işlemi, yapım aşamasında kanın tüplere koyulması, ayrıştırılması ve hastanın ihtiyaç duyulan yerine tekrar enjekte edilmesi için yapılan uygulamaların toplamıdır. Bu sırada kullanılması gereken PRP seti, hastanın steril bir şekilde tedavi görebilmesi için kullanılacak materyallere yer verilen malzemeleri içermektedir.


PRP Seti Fiyatı genellikle kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve ithal edildiği ülkenin para birimine göre fiyatlandırılmaktadır. Ucuz ya da pahalı olması malzemenin kalitesine bağlı olduğu gibi aynı zamanda ithal edildiği yerle de büyük oranda bağlantılıdır.


PRP Seti Nereden Alınır?


Medikal malzeme satılan yerlerden alınabileceği gibi aynı zamanda internet üzerinden de sipariş edilebilmektedir. PRP Seti Fiyatı alım yerine ve toplu alım oranına göre de fiyat değişikliği gösterebilecektir. Ancak ucuz ve markası belirsiz PRP seti kullanımı çoğu zaman tedavinin geçersiz olmasına ya da hastanın hayatını riske etmeye neden olabilir. PRP seti kullanmadan, bir hastanın bu tedavi sürecine tabi tutulması imkansız olduğu için bu alanda çalışmakta olan uzmanların raflarında bulunması gereken en önemli materyallerden biri PRP setidir.
Enjeksiyon malzemesi ve kan tüpleri için steril malzemelerden elde edilmiş olan set, PRP operasyonu için kullanılan cihazlara uyumlu, standart bir biçime sahiptir. Kaliteli ve güvenilir bir PRP seti için markası bilinen ve sağlık alanına kullanımına onay verilmiş malzemelerin kullanılması son derece önemlidir.


PRP Seti Kaç Defa Kullanılabilir?


Tıbbi malzemelerden biri olan PRP Seti sadece bir kullanımlık ürünler arasında yer almaktadır. Santrifüj işlemi sonrası, enjeksiyon tamamlandıktan hemen sonra tıbbi atıklar bölümüne gönderilmelidir. Bir hastanın aynı seti seansların bitimine kadar kullanması gibi bir durum söz konusu olamaz. Kan tüpleri kişi ya da kurumlar tarafından kullanıldıktan sonra yıkanıp tekrar başka bir hastanın üzerinde kullanılamaz. Bu nedenle setler sadece bir kullanımlık olarak PRP işleminin tamamlanmasına kadar bütün materyalleri içerir. 1 defa kullanıla bilen PRP seti fiyatları, uygun medikal ürünler arasında yer alarak steril malzemelerden elde edilmektedir.


PRP Tedavisinde Hangi PRP Seti Kullanılmalıdır?


Genellikle PRP setinin kullanımında kalitesiz ve kötü medikal malzemeler kullanılması tedavi sürecinin de kötü geçmesine neden olabilmektedir. Düşük maliyetli Vitro kan analizi tüplerinin kullanılması, çoğu zaman PRP sistemine zarar verebilmektedir. Düşük maliyetli bir PRP seti, analiz tüplerinin yeter kadar ayrıştırıcı olmamasına ve kanserojen madde içermesine neden olabilmektedir. PRP Seti Fiyatı sırf uygun diye almanız hem hastaların hayatını tehlikeye sokabilir hem de donor bölgeden alınan kök hücrelerin işlevsiz olmasına neden olabilir.


Kaliteli bir PRP seti her zaman daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayacak, hastanın tedavi sürecine katkıda bulunacaktır. Uzak doğu menşeili ya da yerli üretim olan tanınmadık medikal malzeme kullanımı onaylanmayacak ve cezası büyük olan suçlar arasında girebilmektedir. Bilmediğiniz ve daha önce kullanmadığınız PRP setlerini kullanmayız. Yanlış bilgilendirmeler ve sağlık açısından onay verilmeyen medikal malzeme kullanımları hem hastaların hayatını riske atmakta hem de uzmanların tedavilerinin yetersiz olmasına neden olabilmektedir.

 

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı