• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP Seti Nedir?


PRP seti nedir; Medikal alanda kullanılan Prp seti, Platelet Trombosit yönünden zengin olan plazmanın izole edilmesi için kullanılmakta olan bir uygulamadır. Bu uygulama sonrası kişinin zayıf ve yaşlı olan cilt hücreleri yenilenir, saç ve ciltlerin eski canlılığına geri dönmesi sağlanır. 2014 yılından bu yana tıp alanında etkin bir şekilde kullanılmakta olan PRP seti, kan izolasyonu için kullanılan materyaller içermektedir.


PRP Seti Ne İşe Yarar?


Kanın izole edilmesi için kan tüplerine ve flebotomi setine ihtiyaç duyulmaktadır. PRP seti nedir; iki tüp ve vakum için santrifüj cihazının yer aldığı set, kanın pıhtılaştırılarak sağlıklı hücrelerin elde edilmesi için kullanılmakta olan materyaller arasında yer almaktadır. RPM hesaplama, rpm değeri girebilme ve 8 dakikada 1.5000G santrifügasyon yapabilme özelliklerine sahiptir.

Bu set sayesinde kanın izole edilmesi, değerlerinin görülmesi ve enjekte edilmesi çok kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir. Değerlerin doğru gösterilmesi için PRP setinin doğru kullanılması da bir o kadar önemli olmakla birlikte, bu alanda profesyonel olan uzmanların kullanması sonuçların etkili olmasına fayda sağlayacaktır.

 


PRP Seti Nasıl Kullanılır?


PRP Seti nedir; PRP işleminin gerçekleşmesi için kullanılmakta olan PRP seti, kanın izole edilmesi için kan alımı, izole edilmesi ve enjekte edilmesi için kullanılabilecek materyallerin bir arada bulunduğu setler arasında yer almaktadır.
8 cc kan alımını 2 tüp sayesinde gerçekleştirerek, santrifüj dediğimiz döndürme işlemliyle kanın izole edilmesiyle pıhtılaşma sağlanmaktadır. Bu da sağlıklı kan hücrelerinin saf bir şekilde elde edilerek enjeksiyon işlemi için kullanılacağı aşamaya gelmesini sağlayacak kolay ve hızlı bir işlemdir. Kan alınan kişinin hücrelerinin saflaştırılmış halde tekrar ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilmesi için uygulanmakta olan bu yöntem, sadece 8 dakika süreyle olabilmektedir.


PRP Seti İçeriği Nelerdir?


PRP seti nedir; dediğimiz zaman genellikle PRP işleminin tamamen gerçekleşmesini sağlayacak materyallerin olduğu kanısına varılabilmektedir. Ancak Prp seti, işlem yapım aşamasında kullanılacak olan tüplerin ve enjeksiyon malzemelerin olduğu tıbbi medikal malzeme alanına giren materyaller arasında yer almaktadır. PRP seti, işlemin steril ve kolay olması için yapılan medikal ürünlerimiz arasında yer aldığı gibi hastalar için sadece bir kere kullanımı olan malzemeler olarak hazırlanmıştır.


Hastanın kanının alındığı tüp, enjeksiyon malzemeleri ve şırınga başlıkları gibi sadece PRP işlemi için özel olarak hazırlanmış olan malzemelerin bulunduğu kit setidir. PRP işleminin yapılması için sıradan tıbbi malzemeler kullanılmaz, ayrıştırıcı ve enjeksiyon işleminin başarılı olması için santrifüj cihazına uygun kitler kullanılmalıdır.


PRP Seti Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?


Trombositler pıhtılaşma işleminin yerine getirilmesi için kullanılmakta olan PRP seti nedir; öncelikle hücrenin kandan ayrışmasıyla, hızlı bir şekilde ihtiyaç duyulan bölgeye yönlendirilmesi sağlanan enjeksiyon işlemiyle saç dökülmelerinde, cilt kırışıklıklarında ve yaralanmalarda etkili bir tedavi yöntemi için kullanılmaktadır. Genellikle tıbbi ve medikal alanda ihtiyaç duyulan PRP seti, güzellik salonlarından, estetik alanlarda uygulamaların hijyenik ve prosedüre uygun bir şekilde gerçekleşmesi için tek kullanımlık malzemeler olarak tasarlanmıştır.


2 adet tüp, enjeksiyon malzemeleri ve şırınga iğnelerinin de yer aldığı sette, hastanın kan alım işleminden, kanın izole edilmesi için ihtiyaç duyulan tüplere kadar bütün materyaller tek bir sette bulunmaktadır. Santrifüj işlemine uyumlu, tıbbi standartlara uygun olan Prp seti, kullanım kolaylığı sağlar, 8 cc kan doldurma tüpleriyle işlemin başarılı bir şekilde tamamlanmasına olanak veriri. PRP seti kullanım alanlarında bugün standart prosedür kullanılarak, 9 ile 18 ml kan alma ve enjeksiyon işlemi yapıldıktan sonra hasta için kullanılan bir set, tıbbi atık kutusuna atılmaktadır.

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı