• Telefon : 0533 701 83 19

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PRP uygulama yöntemleri; 30-40 yaş arasında artan sarkmalarda ve kırışıklıklarda vücudun farklı bölgelerindeki cilt dokusunda oluşan gevşemelerde uygulanan ve hücre yenilenmesi sağlayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. PRP (Platelet Rich Plazma) tedavisi platelet ya da trombosit dediğimiz kan hücrelerini içeren plazmanın cilt ve saçlı deri tedavilerinde deri altına enjeksiyon yöntemi ile uygulanmasıdır. Santrifüj cihazı yüksek hız ve devirde çalışan, işlevi kanı ayrıştırmak olan bir cihazdır. Bu ayrıştırma sonunda elde edilen malzemeler platelet yönünden zengin ve ciltteki bozuklukları giderecek yapıdadır. Bu malzemeler kişinin kendi kanından alındığı için alerjik yönden herhangi bir sorun kesinlikle teşkil etmez. Elde edilen PRP ve PPP malzemeleri kişiye napaj ve mezoterapi yöntemleri ile enjekte edilir. Yenilenme etkileri ilk seansla birlikte görülmektedir.

 

PRP Uygulama Yöntemleri Hangi Bölgelere Uygulanır?

PRP uygulama yöntemleri sıklıkla yüz ve saçlı deriye uygulanmaktadır. Ama boyun, dekolte bölgesi, eller ve diğer vücut bölgelerine de uygulama yapılabilir. PRP uygulamasında; gevşek ve sarkmış dokuların toparlanması ve kırışıklıkların giderilmesini sağlanır. Bu amaçla diğer tedavilerle kombine edilmiş bir program içinde de yer alabilir. Ciltte anti-aging etkisi yaratarak cilt yenilemede en etkin yöntemlerden biridir. Doku onarıcı etkisi ile cilt çatlaklarında ayrışmış dokularda yaptığı etkileşimle yeni bağ dokusu oluşumu gerçekleştirerek tedaviye yardımcı olur. Çatlakların tedavisi farklı işlemler ve PRP uygulama yöntemleri ile yapılabilinir. Güneşten hasar görmüş ciltlerde savunma amaçlı gelişen lekelerin tedavisinde cilt dokusunun gördüğü zararlar onarıldığı için çok etkili bir tedavidir. Akne izleri ve yaralarda farklı işlemler ile desteklenerek etkin bir tedavi yöntemi de sağlamaktadır. Özellikle saç dökülmesinde PRP uygulama yöntemleri tercih edilmesi saç köklerinde aktiflik, canlılık, parlaklık ve güçlülük oluşturur. İnce saçların güçlenmesini sağlayarak saçın daha yoğun ve dolgun görünmesine de yardımcı olacak bir tedavi yöntemidir.


PRP ile Cilt Gençleştirme

PRP yöntemi, PRP Kiti ile ciltteki leke ve akne izlerini gidermek, cilde daha parlak, sıkı ve canlı bir görünüm vermek için kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın cilde enjekte edilmesi yöntemidir. Enjeksiyon uygulaması ile cilde yapılan masaj sonrası özel kök hücre ekstrelerinin cilt altına ulaştırılarak PRP ve dermaroller birleşimi tedavisiyle cilt yeniden yapılandırılır ve onarılır.

Daha genç bir görünüme sahip olmak için parlak, arınmış, sıkı bir cilde sahip olmak gerekir. Bunun sağlanabilmesi için cilt sağlığına özen gösterilmesi gerekir. Dışarıdan yapılan müdahaleler ve kullanılan ürünler alerji riski taşıdığından, kişinin kendi hücrelerinden yararlanılarak uygulanan en güvenilir tedavi yöntemlerinden birisidir.
PRP uygulama yöntemleri tekrar yapılandırma potansiyeli fazla olan trombosit denilen pıhtılaşmada görevli hücrelerin problemli bölgeye enjeksiyonu temeline dayanır. Böylece trombositlerin bulundurduğu büyüme faktörleriyle hasarlı dokunun onarımı ve tekrar yapılandırılması için dolaşımın sağlanmasında yeni damar oluşumunu sağlar

 

PRP Nasıl Uygulanır?

PRP Uygulama Yöntemleri

Kişiden 5-20 ml kan alınır. Kanın miktarı, kullanım amacına göre artabilir. Alınan kan, santrifüj cihazında belli devirde 9-15 dakika kadar çevrilerek alyuvarların dibe çökmesi sağlanır. Santrifüje etme işlemi tamamlandıktan sonra üstte kalan trombositten zengin plazma, bir diğer steril tüpe alınır ve Prp Tüpü içerisinde muhafaza edilen plazma çok ince iğnelerle, yüzey ve derin cilt katmanlarına enjekte edilir.

Hemen Ara 0533 701 83 19 7 / 24 Whatsapp destek hattı